atapipe سیستم های تخصصی تاسیسات و فاضلاب ساختمان

معرفی لوله کش ساختمان

شغل لوله کشی و تاسیسات یکی از مشاغل بسیار مهم و کاربردی در دنیای امروز به حساب می آید. یکی از شاخه های مهم مربوط به این شغل لوله کش ساختمان است. بسیاری از افراد ممکن است به این شغل علاقه داشته باشند اما ندانند که وظایف دقیق آن به چه صورت است، به راستی وظایف و ویژگی های لوله کش ساختمان چیست؟ این شغل برخلاف تصور برخی افراد نیاز به تخصص و دانش مرتبط دارد و تنها محدود به تعمیرات جزئی نمی شود. لوله کش ساختمان خدمات مربوط به نصب و راه اندازی انواع لوله کشی آب، گاز، برق، فاضلاب، سیستم های گرمایشی و سرمایشی را انجام می دهد. در صورتی که در کارکرد هرکدام از این لوله کشی و سیستم ها اختلالی به وجود بیاید لوله کش ساختمان نسبت به تعمیر و نگهداری از آن ها اقدام می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

 

انواع لوله کش ساختمان

جالب است بدانید که لوله کش ساختمان نیز خود به انواع مختلفی تقسیم می شود و هر کدام از این لوله کش ها شرح وظایف متفاوتی را بر عهده دارند. در ادامه به برررسی هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت:

 

لوله کش ساختمان مسکونی

لوله کش ساختمان مسکونی وظایفی همچون نصب، راه اندازی و پشتیبانی سیستم های لوله کشی نصب شده در انواع ساختمان مسکونی را انجام می دهد. این ساختمان می تواند در حال ساخت و یا تعمیر باشد. لوله کش ساختمان مسکونی دارای تخصص و توانایی های لازم در خصوص بررسی و تعمیر انواع لوله کشی ساختمان می باشد.

 

لوله کش ساختمان اداری

یکی دیگر از شاخه های لوله کشی ساختمان مربوط به ساختمان های اداری مانند مدرسه، اداره، بیمارستان و ... می باشد. لوله کش ساختمان اداری وظیفه نصب و تعمیر انواع سیستم های لوله کشی موجود در اداره جات را بر عهده دارد. لازم به ذکر است که نوع لوله های به کار رفته در سیستم لوله کشی اداره با مسکونی متفاوت است. این تفاوت می تواند مربوط به اندازه، نوع، قطر و جنس لوله های به کار رفته می باشد. برای مثال واضح است که سایز لوله های به کار رفته در ساختمان مسکونی نسبت به ساختمان های اداری کوچک تر است.

 

وظایف لوله کش ساختمان

همان گونه که ذکر شد، لوله کش ساختمان تمامی خدمات مربوط به اجرا و تعمیر انواع لوله کشی های ساختمان را انجام می دهد، که از جمله این لوله کشی ها می توان به فاضلاب، گاز، آب، برق و ... اشاره نمود. شرح وظایف لوله کش ساختمان به طور خلاصه به شرح زیر است: 

  • نصب اتصالات مربوط به انواع لوله 
  • تعمیر انواع لوله کشی های آب و فاضلاب 
  • رفع مسدودی و باز کردن گرفتگی انواع لوله فاضلاب و سینک 
  • نصب و تعمیر انواع سیستم ها موتورخانه

لوله کش های ساختمان بسته به تجربه و مهارتی که دارند می تواند خدمات لوله کشی را به صورت ساختمانی و یا پروژه ای که متشکل از چند ساختمان است انجام دهند.

 

اهمیت لوله کشی و لوله کش ساختمان

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که لوله کشی ساختمان چه فواید و نکات مثبتی دارد؟ بدون شک لوله کشی ساختمان مزایای زیادی را برای شهروندان و ساکنین ساختمان به همراه دارد. برای مثال در سال های گذشته دسترسی به آب آشامیدنی و شرب استاندارد و تمیز دشوار تر بود، اما امروزه با لوله کشی های اصولی که توسط لوله کش ساختمان انجام می شود آب پاکیزه و مناسب در اختیار استفاده کنندگان قرار می گیرد. علاوه بر آن لوله کشی فاضلاب نیز سبب شده است تا فاضلاب و پسماند های اضافی بدون دردسر و برجای گذاشتن آلودگی از ساختمان خارج شوند و آب پاکیزه در اختیار مصرف کنندگان قرار بگیرد. هر کدام از این لوله کشی ها ممکن است در طول زمان نیاز به تعمیر پیدا کنند، در این صورت وظیفه لوله کش ساختمان این است که در اسرع وقت نسبت به تعمیر آن ها اقدام کند.

 

هزینه و تعرفه لوله کش ساختمان

آن دسته از افرادی که به خدمات لوله کشی ساختمان احتیاج پیدا می کنند ممکن است سوالاتی نظیر هزینه لوله کشی ساختمان و دستمزد لوله کش ساختمان داشته باشند. هزینه لوله کشی ساختمان به صورت متراژ محاسبه و تعیین می گردد. همچنین هزینه سیستم های لوله کشی با یکدیگر متفاوت است، برای مثال هزینه لوله کشی آب با لوله کشی فاضلاب متفاوت است. عوامل دیگری نیز در تعیین قیمت نهایی لوله کشی ساختمان تاثیر گذار است که از جمله آن ها می توان به محل لوله کشی، نوع لوله، توکار یا روکار بودن آن و ... اشاره کرد.

 

بهترین روش لوله کشی ساختمان

همان گونه که مطلع هستید روش های مختلفی برای لوله کشی ساختمان وجود دارد اما بسیاری مایل هستند بدانند که کدام روش لوله کشی برای آن ها مناسب تر است؟ ابتدا لازم است ذکر کنیم که هر ساختمان بنا به شرایطی که دارد نیاز به سیستم لوله کشی متفاوتی دارد و نمی توان یک نسخه را برای همه پیچید. اما به طور کلی می توان گفت که امروزه یکی از روش هایی که از محبوبیت و کارآیی بالایی برخوردار است سیستم لوله کشی کلکتوری می باشد. این سیستم می تواند جهت لوله کشی ساختمان و آب مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین لوله های مورد استفاده در ساختمان به انواع فلزی و پلاستیکی تقسیم می شوند که پی وی سی یکی از جدیدترین و به صرفه ترین لوله های استفاده شده در انواع ساختمان مسکونی به حساب می آید. لوله کش ساختمان بنا به صلاحدید و بودجه مشتری یکی از این روش ها را انتخاب می کند.

 

خدمات لوله کش ساختمان

غیر حضوری پیشرفت تکنولوژی سبب گردیده است تا بسیاری از مشاغل خدمات خود را به صورت غیر حضوری ارائه کنند، خدمات لوله کشی نیز از این قاعدع مستثنی نمی باشد. خدمات لوله کشی ساختمان غیر حضوری سبب شده است تا بسیاری از مشتریان در هزینه و زمان خود صرفه جویی به عمل آورد. شما بدون مراجعه حضوری و تنها از طریق تماس می توانید درخواست لوله کش ساختمان را داشته باشید. همچنین شما می توانید خدمات مشاوره لوله کشی را به صورت رایگان دریافت کنید. شما با ارتباط با مجموعه آتاپایپ می توانید ابتدا خدمات مشاوره رایگان را دریافت کرده و سپس نسبت به ثبت درخواست لوله کش ساختمان اقدام کنید. خوشبختانه دسترسی به این خدمات در سراسر تهران امکان پذیر است.

دیدگاه هاآخرین مطالب

مطالب مشابه

  • یکشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱۸

لوله کشی ساختمان

<p>لوله کشی ساختمان یکی از دغدغه های اصلی هر فردی برای ساختمان خود به حساب می آید در واقع لوله کشی یک اصطلاح کلی است زیرا خود به انواع مختلفی تقسیم می شود

  • چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۲

بهترین تاسیسات کار

<p>در این بهش قصد داریم تا درباره ی تاسیسات کار صحبت کنیم آن دسته از افرادی که با ساختمان سازی آشنایی دارند می دانند که تاسیسات کار یک بخش هسته ای و مرکزی ساختمان به حساب می آید

تماس با کارشناسان